hogyan csökkents költségeket a legkisebb veszteséggel?
A költségek nagyobb mértékű csökkentése a rosszul működő vagy nem hatékonyan gazdálkodó (pazarló) cégek estében szokott szükségessé válni.
Néhány másik bejegyzésben foglalkoztunk is már a témával (ld. például ITT és ITT), azonban a koronavírus járvány miatt 2020 elején kialakult helyzet gyökeresen más a korábban ismert szituációkhoz képest: sajnos sokkal drasztikusabb és gyorsabb intézkedésekre lehet szükség, amely tömegesen érinti a vállalkozásokat. Ráadásul azon vállalkozások is lépéskényszerbe kerültek, amelyek 2020 márciusáig egyébként hatékonyan működtek!
A blogon található bejegyzésben azt mutatjuk be, hogyan érdemes meghatározni a szükséges költségcsökkentés mértékét és ehhez egy egyszerű eszközt is adunk, amely segítségével többek között a nemrég bevezetett, a kieső munkaidőre jutó állami bértámogatás hatását is modellezni lehet.
Ha érdekelnek a részletek, akkor keresd a cikket a blogon:
A letölthető költségcsökkentési segédlet az alábbi 3 fő részből áll:
- Összesített költségcsökkentés cél számítása - mekkora költségcsökkentés szükséges, ahhoz hogy finanszírozható maradjon a cég?
- Részletes működési költség terv - mekkora mértékben tudom a költségeket csökkenteni, hol és milyen összegig kell beavatkozni, hogy a tervezett csökkenést elérjük?
- HR terv & bértámogatás hatásának számítása - amennyiben elkerülhetetlen a HR költségek csökkentése, akkor a munkaidő módosításával és a bértámogatás igénybe vételével hogyan változik a cégköltség, illetve nettó jövedelem?
A táblázat használatával kapcsolatos részleteket az alábbiakban olvashatsz, illetve magában az excel táblázatban is fogsz használati útmutatót találni.